SIHTKOHT

Tahko

Suuruselt 5. suusakeskus Soomes!

TUTVUSTUS
HOTELLID

Tahko suusakeskus

 

Soome populaarsuselt kolmas talispordikeskus Tahko asub Nilsiäs, 66 km Kuopiost põhja pool. Suusanõlvu 23, pikim nõlv 1200 ja kõrguste vahe 200 m. Järsemad ja pikemad nõlvad kui Himosel, seepärast võib algajale suusatajale liiga raskeks osutuda, kuid keskmise tasemega suusatajale pakub head väljakutset. Tahko tugevaks küljeks on pidev areng. Lisaks suusanõlvadele ledub siin veekeskus, multifunktsionaalne keeglisaal ning palju erinevaid majutusvõimalusi. Erineva raskusastmega suusanõlvadele lisaks on Tahkos tasemel lumelaudurite park Lumilaakso, kus laudureid ootavad oma tõstuk, super pipe, striit ning boksid. Tahkol saab harrastada peaaegu kõiki mäesuusaalasid, ka mügarnõlvalaskujatele on avatud oma rada. Perekonna pesamunad saavad rõõmu kätte lastenõlval. Unustatud ei ole ka murdmaasuusatajaid - üle 70 km pikkusest rajavõrgustikust on valgustatud 16 km.
Tahkost 40 km kaugusel asub Siilinjärvi ujula-veekeskus Fontanella, mille mullivannid, veekosed, lained, paar toru, millest alla lasta, aroomisaunad ja basseinid pakuvad meelelahutust terveks õhtuks.

KUIDAS SÕITA?
Helisngist välja Lahti suunas mööda kiirteed E75, peale Lahtit Mikkeli suunas maantee 5, peale Mikkelit Kuopio suunas maantee 5 ja Kuopiost Siilinjärvi suunas maantee 5, Siilinjärvelt Nilsiä suunas maantee 75. Tahko-Bungalow

Paarismajad ca 200 m Tahko suusanõlvadest.