SIHTKOHT

Himos

Pidevalt arenev ja mõnusalt lähedal- sobib soojenduseks Alpidesse sõitjatele, aga ka lihtsalt lühikeseks suusapuhkuseks.

TUTVUSTUS
HOTELLID

Himos asub Eestile mõnusalt lähedal, sinna on Helsingist umbes samapalju maad kui Tallinnast Otepääle. Himosel käib ära ka paagitäie bensiiniga, kuid suusanõlvu ei saa Otepääga võrrelda. Ja lund on siin reeglina jõuludest maipühadeni. NB! Kes oma autoga välismaal seigelda ei soovi - nädalavahetustel saab Himosele tulla suusabussiga Helsingi Rautatientorilt.

220 km kaugusel Helsingist asuva Himose nõlvad on mõõtemetelt Lõuna- ja Kesk-Soome pikimad ja kõrgemad, mis teeb Himosest selle piirkonna ühe populaarseima suusakeskuse. Kahes keskuses – Länsi-Himosel ja Pohjois-Himosel – on kokku 21 nõlva ja lumelauduritele superpipe rada. Suurim kõrguste vahe on 151 m, pikim suusanõlv 950 m, murdmaasuusaradu on 23 km. Lisaks mäe- ja murdmaasuusatamisele on võimalik minna mootorkelgu- ja ATV-safarile, proovida lumeräätsa kõndi, jääraja sõitu, läbida seiklusrada, püüda kala, teha kaasa põnev jääsuplus ning pärast lõõgastuda suitsusaunas.
Ühest nõlvapiirkonnast teise pääseb suuskade või lumelauaga tänu Lääne- ja Loode-Himose vahele rajatud üleminekuradadele.

Himose suurimaks eeliseks on äärmiselt lai heatsemeliste puhkemajakeste valik, parimad neist paiknevad nõlvade vahetus läheduses. Himose nõlvad on suhteliselt lihtsad, sobivad algajale mäesuusatamise õppimiseks. Pikemaks suusapuhkuseks võib sobiva tasemega nõlvu väheseks jääda, vahelduseks võib käia ühe päeva ka nt Riihivuori suusakeskuses (u. 30 km kaugusel), kus ka 8 suusanõlva on.
Lisavõimalustest tasub Himosel kindlasti proovida mootorkelgusõitu ja termoülikondades vees hõljumist, lastele pakuvad lõbu lumetuubid.

KUIDAS SÕITA?
Helsingist välja Lahti suunas mööda kiirteed E75, enne Lahtit keerata teele 24, seal on viit Vääksy-Jämsä.Enne Jämsät viit Himos 8 km. Sõiduaeg Helsingist Himosele 2,5 kuni 3 tundi.


 Hiihtäjänmajat

Uued 8 - inimese paarismajad otse Lääne - Himose suusanõlvade lähedal.Lomahimos

Saunaga paarismajakesed 6 - 8le inimesele Himose keskuses.Säyrylä

Saunaga paarismajad Lääne - Himose keskuses suusanõlvade lähedal.