SIHTKOHT

Küpros

Küpros - see on mõnus rannapuhkus, arheoloogilised vaatamisväärsused, lõbus ja muretu ööelu.

TUTVUSTUS

Küpros – see on põnev kooslus tuhandete aastat taha ulatuvast ajaloost, kaunist loodusest, randadest ja veel millestki tabamatust. Olles kultuuriliselt seotud Kreekaga ning paiknedes Euroopa vetes, kannab Küpros endas ometigi ka paljude teiste erinevate tsivilisatsioonide mõjusid. Geograafiline asupaik  Aasia ja Aafrika naabruses, Süüria, Liibanoni ja Türgi läheduses, on Küprosele heitnud idamaise loori. On öeldud, et ei kusagil mujal maailmas leia külaline ühel nii väikesel maalapil nii mitmekesist loodust ja kultuuriväärtusi.

Küpros – see on mõnus rannapuhkus ühendatud põnevate jalutuskäikudega Nicosia vanalinnas, kaunid unikaalsete freskodega ajaloohõngulised, arheoloogilised vaatamisväärsused, meeleolukas ja unustamatu Limassoli veinifestival, väikesed idüllilised mägikülad, kus küproslased on väärikalt säilitanud esivanemate traditsioonid ja elamud.

Küpros – see on ka võimalus eemalduda turismikeskuste melust ja nautida rahulikke matkaradu ja puutumatut loodust Troodose mägedes ja Akamase poolsaarel.

Küpros – see on lõbus ja muretu ööelu Agia Napa ja Limassoli eriilmelistes baarides ja klubides, maitsev Küprose köök ja võrratud veinid.

Küpros – see on armastuse- ja ilujumalanna Aphrodite sünnipaik – seega ideaalne puhkuse veetmise koht nii romantikutele kui ka kõigile teistele, kes soovivad nautida mitmekesist, põnevat ja turvalist puhkust….

 

Ekskursioonid Küprosel:

Nicosia/Lefkara

Sõidame maalilisse Lefkara külla, mis on maailmakuulus oma kaunite pitside ja hõbedaseppade poolest. Jalutame kitsastel külatänavatel ning jääb ka vaba aega sisseostude tegemiseks ning hubases külakohvikus tassikese kohvi nautimiseks. Edasi sõidame maailma ainsasse kaheks jagatud pealinna – Nicosiasse (Lefkosia ). Meie teekond kulgeb mööda nn “rohelist joont”, mille käigus näeme Famagusta väravat, peapiiskop Makariose residentsi, külastame 17.saj. rajatud Püha Johannese katedraali ning Bütsantsi muuseumi, kus on hindamatu väljapanek erinevatest ajajärkudest ja koolkondadest pärit ikoone. Seejärel suundume linna südamesse - Laiki Yitonia’sse ehk vanalinna, mille heatasemelistes kauplustes ja tavernides saab veidi omale käel ringi vaadata ja lõunatada.

  

Troodos – Kykkos

Sõidame Troodose mägedesse, mida nimetatakse ka Küprose Roheliseks Südameks. Meie reis kulgeb läbi idülliliste mägikülade, kaunite männi- ja küpressisalude. Külastame saare suurimat ja tähtsaimat kloostrit – Kykkot. Siin eksponeeritakse unikaalset Neitsi Maarjat kujutavat ikooni, mille olevat maalinud Püha Luukas ise. Kloostri juures asub ka väike muuseum. Jätkame sõitu Troodose mäeaheliku lõunanõlval paiknevasse Omodose külla, mis on populaarne nii kohalike kui ka turistide hulgas. Omodoses asub Püha Risti kirik, tegeletakse veinitootmise ja kaunite pitsesemete valmistamisega. Külatänavatelt on võimalik sisse astuda ehedatesse Küprose kodudesse, kus aeg oleks justkui peatunud. Nauditavad on ka klaasikunstnike väljapanekud. Omodoses jääb aega ka omal käel ringi vaatamiseks.

 

 Pafos

Ekskursioon viib meid avastama saare ühe kauneima piirkonna ajalugu ja legende. Sõidame iidse Curiumi varemetele, kus asub antiikteater ja on võimalik näha kreeka-rooma perioodist pärit unikaalseid mosaiike. Jätkame reisi mööda kaunist lõunarannikut järgmise peatuspaigani, milleks on Petra tou Romiou – armastusejumalanna Aphrodite sünnipaik, kuna just siin olevat merevahust sündinud see kreeka mütoloogia üks vastuolulisemaid ja võluvaimaid jumalatare. Edasi suundume UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluvasse Paphosesse. Möödume Püha Solomoni katakombidest ning Püha Pauluse sambast. Külastame Dionysose maja, kus võib näha suurepäraselt säilinud põrandamosaiike, mis kujutava erinevaid stseene kreeka mütoloogiast. Pafose sadamas jääb vaba aeg lõunatamiseks – seal on mitmeid heatasemelisi kalataverne ja mõnusaid kohvikuid.