REIS

Linnapuhkus New Yorgis

Maailma kõige põnevam linn nii suvel, sügisel, kevadel kui talvel!

TUTVUSTUS

Linnapuhkus New Yorgis

 

Newyorklane Douglas Rogers, kes kirjutab regulaarselt sellistele väljaannetele nagu The Telegraph, New York Post ja Travel & Leisure Magazine ja on elanud New Yorgis üle kümne aasta, väidab, et New York on maailma kõige põnevam linn (Delfi reisijuht, 2013). Maitseasi muidugi, aga samas ei tea me siin Mainor Meelises kedagi, kellele New York kohe üldse ei meeldiks. Üle 50 miljonit turisti aastas - see number räägib kindlasti enda eest!

Midagi peab olema, mis tõmbab ikka ja jälle Suurt Õuna, nagu seda linna hellitavalt kutsutakse, väisama. Vikipeedia andmetel räägitakse New Yorgis kokku 800 keelt, mis teeb temast lingvistiliselt maailma kõige mitmekesisema linna maailmas. See fakt peaks julgustama kõiki neid, kes tunnevad muret oma kasina keeleoskuse pärast. Kui nad seal kaheksasaja erineva keelega hakkama saavad, siis ei juhtu kindlasti midagi hullu, kui Sina seal kaheksasaja esimesena eesti keelt otsustad rääkida! (Kuskilt küll ei leia informatsiooni selle kohta, kas eesti keel juba ei kuulu nende kaheksasaja hulka).

Tegemist on maailmalinnaga selle sõna kõige paremas tähenduses. See linna ei maga kunagi ja haarab Sind endasse - Brodway oma maailmakuulsate muusikaliteatritega, igal kellaajal tuledesäras Times Square, vabadussammas, kümnetest ja kümnetest filmidest tuttav (mäletad - Unetus Seattles või kasvõi King Kongi?) pilvelõhkuja Empire State Bulding, mille ameeriklased ehitasid eelmise sajandi alguses, et üle trumbata prantslasi (ja võibolla sealpoolt vaadates pigem üldse eurooplasi) ning nende Eiffeli torni ja mis muide püsiski valmimisest ligi nelikümmend aastat maailma kõrgeima hoonena, kuni lõpuks 1972 valmis sealsamas World Trade Center. Algseid WTC kaksiktornid kahjuks küll hävitati 11. septembri 2001 terrorirünnakus, kuid juba on valminud osa samasse piirkonda planeeritud kuuest pilvelõhkujast. Igal juhul võid kindel olla, et päikeseloojang Empire State Buldingi või mõne muu New Yorgi pilvelõhkuja tipust on unustamatu elamus!

 

Nagu öeldud, New York on külastamist väärt igal aastaajal. Sügisel ja talvel sinna reisida on oluliselt soodsam kui suvel, samas on kõik vaatamisväärsused ning shoppinguvõimalused kättesaadavad ka talvisel ajal. Meie pakume Sulle linnareisipaketti koos kõikide lisavõimalustega igal aastaajal, järgnevas lihtsalt mõned näidisvõimalused ja -hinnad.

Lühike linnapihkus New Yorgis reedest esmaspäevani

 

Saabud New Yorki mugava ühe ümberistumisega lennuga reede õhtul (äralend samal päeval) ja tagasilend on esmaspäeva õhtul (soovi korral võimalik pikendada kohalviibimise aega vastavalt Sinu soovidele). Tallinnasse jõuad teisipäeva päeval.
New Yorgiga tutvumiseks jääb minimaalselt 2,5 päeva ja 3 hotelliööd - selle aja jooksul jõuad üle vaadata tähtsamad vaatamisväärsused, nautida mõnd Brodway muusikali, täiendada garderoobi uute värskete paladega, miks mitte hankida mõned jõulukingid.

 

Reisipaketi orienteeruv hind 790 eurot (talveperioodil) sisaldab:

  • edasi -tagasi lennupileteid koos lennujaamamaksudega
  • bussitransfeeri lennujaamast hotelli
  • 3 ööd majutust südalinna hotellis Pennsylvania või sarnane

 

Hotell Pennsylvania

Kui valid lühipuhkuse, siis ilmselt ei soovi raisata aega ja kohapeal ka raha ühistranspordiga liikumiseks hotellist kesklinna? Seepärast oleme valinud Sulle hotelli, mis asub otse südalinnas, Manhattanil. Hotell asub üle tänava Madison Square Gardenist ja Penni jaamast.

Hotellis on restoran ja kohvik (avatud 24 tundi ööpäevas). Külalised saavad hotellis broneerida teatripileteid ja transporditeenust.

Times Square ja Museum of Modern Art on vähem kui 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel hotellist.  Empire State Building jääb hotellist 4 kvartali kaugusele.

 

NB! Kohapealsed maksud (ca 15-20 eur/öö) kuuluvad tasumisele hotellis.

Lisavõimalused näiteks:

  • Empire State Bulding - piletid 86-nda korruse vaateplatvormile 29 eur
  • Harbor Lights Cruise - päikeseloojangu kruiis ümber Mannhattani koos inglisekeelse audiogiidiga 35 eur
  • Hop-on-hop-of 48 tundi kehtiv bussipilet 57 eurot

 

Eelnev oli vaid üks võimalik variant linnapuhkuseks. Loomulikult paneme Sulle kokku reisipaketi just Sinu soovidest lähtuvalt.