Linnapuhkus Madriidis & Madriidi maraton

20.-24.04.2018
Hind alates 630 eurot!
                                                     

123
TUTVUSTUS

Kevadine nädalalõpp Madriidis võimalusega osaleda kuulsal Rock'n'Roll seeria maratonil!

Madriidi peetakse kõige hispaanialikumaks linnaks. Madriid on suurepäraste vaatamisväärsuste, elava ööelu ja kireva söögikultuuriga linn. Kasuta võimalust ja ühine meie sportliku nädalalõpureisiga! Võimalik on osaleda nii maratonil, poolmaratonil kui ka 10 kilomeetri distantsil või kes üldse joosta ei soovi, saab kaasa elada ja põnevat linna avastada. Madriidis tervitab meid kohalik eestikeelne giid Pille Rojo, kes ligi 30 aasta jooksul on tegutsenud giidina Madriidist Andaluusiani. Maratonieelsel õhtul kohtume ka Madriidis elava Eesti kõigi aegade parima naismaratoonari Jane Salumäega, kes jagab vajalikke näpunäiteid mitte just kõige kergemal, aga väga populaarsel linnamaratonil, kus linnaelanike kaasaelamine on ehthispaanlaslikult soe.
 

Reisi programm:

Lennuajad:
20APR Tallinn-Frankfurt    0615   0745  
20APR Frankfurt-Madriid   0930   1205 
24APR Madriid-Frankfurt   0830   1100 
24APR Frankfurt-Tallinn    1345   1700 

Reisi hind:
Reisi hind maratonist osavõtjale: 690 eurot
Reisi hind poolmaratonist osavõtjale 654 eurot
Reisi hind 10km distantsist osavõtjale 648 eurot
Reisi hind "puhkajale" 630 eurot
Ettemaks 250 eurot broneerimisel, kogu maksumus hiljemalt kuu aega enne reisi.
NB! Kõikidel jooksudistantsidel saavad osaleda vähemalt 18-aastased jooksuhuvilised &
Maratonisärk sisaldub maratonijooksu hinnas.

Hinnas sisaldub:

 • Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Madriidi, ümberistumisega Frankfurdis
 • Kõik lennujaamamaksud
 • Edasi-tagasi lennujaama transfeerid
 • Neli ööd majutust hotellis El Rincon de Gran Via kahekohalises toas koos hommikusöögiga
 • Kaks Madriidi ekskursiooni (jalgsi ja bussiga) kohaliku giidi Pille Rojo juhendamisel
 • Maratonipääse vastavalt valitud paketile
 • Mainor Meelise rühmajuht
   

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus (soovitatav)
 • Kõrgema kategooria hotell (vabade kohtade olemasolul)
 • Erinevate muuseumite ja jalgpallimängude piletid
 • "Madriidi tapasetuur" ja Toledo ekskursioon

 

20. aprill - Madriidi lennujaamas kohtume kohaliku eestikeelse giidi Pille Rojoga - Bussiekskursioon
Teel lennujaamast hotelli külastame Madriidi maratoni keskust, kus kõik soovijad saavad oma marataoni materjalid kätte.

Bussiekskursiooni alustame Madriidi ärirajoonist. Sôidame mööda Paseo de la Castellanat, mille äärde jäävad enamus Madriidi olulisematest kôrghoonetest ja lisaks ka jalgpalliklubi Real Madridi Bernabeu nimeline kodustaadion. Sôites üle Kolumbuse väljaku, jôuame Madriidi kôige esinduslikumasse Salamanca rajooni, mille on omale asukohaks valinud näiteks mitmed välisriikide saatkonnad ja luksfirmade esinduspoed. Sealt suundume härjavôitlusareenile ja siis edasi sôidame juba pôhiliselt XVIII-XIX saj väljaehitatud linnaosasse, kus muu hulgas näeme Madriidi üheks sümboliks peetavat Alcalá väravat, Retiro parki, Cibelese väljakut ja purskkaevu, Prado alled ning Atocha raudteejaama hoonet – need kôik on kindlasti Madriidi olulisemateks ja kaunimateks vaatamisväärsusteks.

Majutus Madriidi kesklinnas hotellis "El Rincon de Gran Via".
Heatasemeline kolme tärni hotell asub Madriidi kesklinnas kuulsal Gran Via tänaval, hotelli lähedale jäävad nii “Plaza de España”, kui ka Retiro park ning kuningaloss. Majutus kahestes tubades (olemas nii ühe suure voodiga kui ka kahe eraldi voodiga toad). Tubades wc/dush, majutuse hinnas hommikusöök. Hotelli koduleht www.rincondegranvia.com
 

21. aprill - maratoonaritel puhkepäev, teistel Madriidi linnaekskursioon
Jalgsiekskursioonil Madriidis tutvume kesklinna osaga, mida sümboolselt nimetatakse Austriate Madriidiks, kuna see ehitati algselt välja Habsburgide dünastiasse kuulunud kuningate valitsemisajal. Külastame vanalinna olulisemaid väljakud Puerta del Sol, Plaza Mayor, Plaza de la Villa, Plaza Oriente, Plaza de España- neil kõigil on oma nägu ja linna ajaloo jooksul ka erinev roll täita olnud.  Samuti tutvume kuningalossi ja Almudena katedraliga. Vahepael astume sisse ka Madriii populaarsele San Migueli gurmeeturule ja tutvume madriidlaste maitse-eelistustega. Vahepeatuse teeme Madriidi tüüpilises baaris, kus saame tutvuda Madriidi linnavapi kujunemislooga ja  degusteerime vapil kujutatud maasikapuu viljadest valmistatud likööri. Lõpetuseks jalutame mööda ühte Madriidi olulisemat tänavat Gran Via, kus asub rohkelt kultuuri-, kaubandus- ja toitlustusettevõtteid.

Lisatasu eest on võimalik külastada kuningalossi, La Liga mänge (Madriidi Real või Madriidi Atletico).

Õhtupoolikul Pasta party Madriidi kesklinnas (õhtusöök lisatasu eest), kõik soovijad on oodatud!

22. aprill - Madriidi maraton
Maratoni start Cibelese väljakul ning finiš Retiro pargis. Starti liigume koos.
Madrid Rock'n' Roll maraton koduleht

TOLEDO EKSKURSIOON:
Soovijatele Toledo bussiekskursioon kohaliku giidi Pille Rojo juhendamisel. Toledo asub Madriidist umbes 75 km kaugusel ja ekskursioon maksab 45 eurot (hinnas muuseumipiletid). Ekskursiooni toimumine eeldab vähemalt 10 inimese osavõttu. Ekskursiooni kestvus ca 7-8 tundi koos lõunapausiga (lisatasu eest).
Toledo kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ja ta on võtnud vastu kõikide erinevate tsivilisatsioonide esindajaid, kes on Püreneede poolsaarelt läbi käinud: roomlased, visgoodid, juudid, moslemid, kristlased… Igaüks neist kaunistas linna omal viisil ja jättis siia maha oma kultuurijälje. Seega ei ole imestada, et siin asub üle saja vaatamisväärsuse, millest tähelepanuväärsemaid me tänase päeva jooksul ka külastame. Hommikupoolikul teeme pika jalutuskäigu vanalinnas, mille jooksul külastame X-st sajandist pärinevat mošeed, Santa Maria la Blanca sünagoogi, San Juan de los Reyes kloostrit ja Los Jesuitase kiriku tornist naudime võrratut vaadet nii Toledo vanalinnale kui ka linnamüüride taha jäävatele pôldudele ja küngastele. Naudime ka ajaloolises juudilinnaosas paiknevas Santo Tome kirikus väljapandud spetsiaalselt sellele kirikule maalitud suuremõõtmelist El Greco maali „Krahv Orgazi matus“. Teatavasti jääb el Greco kõige viljakam tööperiood just Toledos elatud aastate sisse ja tema erilise stiiliga teoseid on siin välja pandud erinevates muuseumites ja pühapaikades. Pärast lõunapausi on soovijatel võimalus külastada omal käel XIII sajandist pärinevat väga suurejoonelist gooti stiilis katedraali (lisatasu eest) vôi kohalikest suveniiripoekestest midagi omanäolist ja põnevat kaasa osta.  

23. aprill - Hommikupoolikul Madriidi jalgsieksursioon maratonist osavõtjatele.
Õhtupoolikul Pille Rojo firmakas - "Madriidi tapasetuur" (40 eurot/inimene, mis sisaldab erinevaid hõrgutisi ning veini).

Lubamatu oleks külastada Madridi, ilma et ei võtaks aega maha ega tutvuks kohaliku köögi ja kulinaariaga. Pakume soovijatele tapasetuuri, mille käigus tutvume põhjalikult kohaliku köögiga. Külastame 4-5 erinevat Madridile omase atmosfääriga baari-trahterit ja maitseme erinevaid Hispaania hõrgutisi (mereannid, Ibeeria sea sink jpm), mille koos kohaliku veiniga alla loputame. Kõigi eelduste kohaselt kujuneb sellest üks väga meeleolukas õhtu!

24. aprill - Äralend Tallinnasse