Bulgaaria reisid

Otselennud Varnasse ja Burgasesse maist kuni septembrini

Hind al 459 eurot

94
TUTVUSTUS

Bulgaaria reisid - Päikeserannik ja Kuldsed Liivad.

 

Bulgaaria Musta mere suurim kuurortpiirkond on Päikeserannik (Sunny Beach).  5 km rannajoot, üle 120 eri tasemega hotelli rannikul või roheliste parkide keskel teevad Sunny Beach’ist kauni puhkuseoaasi! 

Päikeserannik asub 32 kilomeetrit Burgasest põhjas, 434 kilomeetri kaugusel pealinnast Sofiast idas. Päikeserand avati 1959. aastal ning sellest ajast peale on seda pidevalt laiendatud.
Päikeserannal on üks kõige avaramaid rannaribasid, mille pikkus on ligi kaheksa kilomeetrit ning laius 30 – 100 meetrit. Peene kuldse liiva, maaliliste luidete, mere ja mägede ühtsus tagavad täisväärtusliku puhkuse.
Kuurordis on rohkesti restorane, ööklubisid, baare, diskoteeke ja ostukeskusi, mis pakuvad unustamatuid muljeid. Burgase ja Varnaga on regulaarne bussiühendus.

Varna linnast umbes 20 km kaugusel asub Bulgaaria populaarseim kuurort Kuldsed Liivad.

Legendi järgi matsid piraadid Varna lähedale kokkuröövitud kulla, aga õiglane maa neelas selle alla ja muutis  kuldseks liivaks.
Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk. Laius kohati ulatub 100 meetrini. Merevesi on selge ja puhas, valdavalt madala põhjaga ning keskmine veepemperatuur  küündib +24 soojakraadini. Kuurordi keskmine suvine õhutemperatuur ulatub 27°C-ni.   

Kuldsed Liivad on tunnistatud riigi puhtaimaks kuurordiks  ja laitmatu ökoloogilise puhtuse säilitamise eest pälvinud rahvusvahelise sinise lipu märgi. Rohelised pargid, kullakarvalise peene liivaga mererannad ning kristallselge meri muudavad Kuldsed Liivad  suurepäraseks puhkusepaigaks.

Kuurordis on ideaalsed tingimused loodud ka spordisõpradele – siin on jahid, kaatrid, paadid, vesijalgrattad, veesuusad, samuti tennise-, korvpalli- ja käsipalliväljakud, keeglisaalid ning ratsutamisplats.  2003. aasta suvel rajati siia ka  veelõbustuspark.

Kuldsed Liivad  on rannikuala elavaim kuurort, mistõttu on linn noorte turistide üks meelispuhkepaiku – kuurordis on kasiino, ajaviiteteater, arvukalt restorane, ööklubisid, varieteesid ning kaupluseid.

Informatsiooni vastutavate reisikorraldajate kohta loe SIIT