TUTVUSTUS

Odessa - koht, kus põimuvad kultuurid ja saatused.

 

Juba ainuüksi Odessa nimi toob silme ette linna erilise õhustiku, mille loovad tema asukoht ja linnaelanike ainulaadne mitmekesisus. Varem või hiljem tunnevad kõik ennast siin nagu kodus. Tänapäeval elab Odessas inimesi enam kui 130 rahvusest.  Asutamisest alates on Odessa võõrustanud rohkelt seikluseotsijatest migrante (kunstnikest käsitöölisteni, kaupmeestest meremeesteni) Itaaliast, Prantsusmaalt ja mujalt Euroopast. Käi mõnda aega nende jälgedes!  Iga perekond, iga õu ja iga tänav võib sulle oma salalugusid rääkida, nii kurbi kui ka rõõmsaid, pikki või lühikesi, aga alati intrigeerivaid.

Elu mõtte leidmine

Mida rohkem päikest, seda rohkem energiat on sinu elus. Mida muljetavaldavam ümbruskond, seda kergem on õppida. Tulge Odessasse vene või ukraina keelt õppima või tudeerige hoopis toiduvalmistamist, maalimist, muusikat ja tantsu või arendage oma spordioskusi (eriti sukeldumise ja jahisõiduoskusi).

Maailmakuulus Odessa Ooperiteater

Odessa Ooperiteatri orkestri ees on seisnud nii Tsaikovski kui Rahmaninov, siin on laulnud Enrico Caruso ja tantsinud Isadora Duncan. Ajakiri Forbes on arvanud Odessa Ooperiteatri Ida-Euroopa tähtsamate vaatamisväärsuste hulka. Tegemist pn väga väärika ja uhke rokokoo-stiilis ehitisega, mis on kuulus oma akustika poolest.

Tutvu Odessa Ooperi- ja Balettiteatri mängukavaga  SIIT.

Tervise ja õnne kodu

Linnaelanikud ise kutsuvad linna Odessa-mamaks ja Odessa-mama oskab ilmselgelt nii kohalike kui ka ja külaliste eest hoolitseda. Soojad meretuuled, päikeselised rannad, piltilusad rannapiirkonnad ja ravimuda soolalaguunidest – nendest kohtadest võib leida Odessa tuntud tervisekeskused ning ravikuurordid. Need kohad on Odessa pühendanud meie tervisele ja tervislikule eluviisile. Avasta Odessa 6 km pikkune terviserada – populaarne koht jalutamiseks, jooksmiseks, rattasõiduks ja rulluisutamiseks. Naerata, naudi ja saa juurde tervislikke muljeid!

Suurepärane puhkus igal aastaajal

Puhkamine on Odessas elustiiliks! Akaatsiaõite romantilisest lõhnast tulvil kevad, rõõmuparadiis kuumal suvel, pehme muda ja värvilised turud kuldsel sügisel ning suurepärased pidusöömingud, mis aitavad karge talve mööda saata! Ühesõnaga, Odessa võtab külalised igal aastaajal avasüli vastu ning tal on alati neile midagi erilist ja unustamatut pakkuda, olgu need siis festivalid, lõbus ööelu, muusikaklubid või lihtsalt lõputu rõõm. Odessa ütleb, et puhkus peaks igavesti kestma!

Odessa maitsed

Odessa maitsed ei tähenda vaid turulettidele (suurim turg on Privoz) laotatud puu- ja köögivilju, vaid ka enam kui 200 kohviku ning restorani pakutavaid eriilmelisi roogi.  Odessa köök sündis kultuuride ja rahvuste läbipõimumisel. Kuulsad kilufileed, forshmak, tsimmes, baklažaanipasteet, praetud mudilad – see on vaid väike osa roogadest, mida Odessas maitsta saab. Need on tõeliselt maistvad. Teistmoodi Odessas ei saakski.